Elza Queen of lions Wandellmere

pro nás Kessy, je šestiletá fenka Rhodéského Ridgebacka. Asi před šesti lety jsme si ji přivezli z Laškova u Olomouce. Její otec je Farmers Guardian African Akono s mnoha výstavními úspěchy (šampion mnoha zemí a světový vítěz z roku 2011) z CHS www.africanakono.de a její matka Basilissa Fontanesia, velmi vyrovnaná fenka s perfektní povahou (CHS Wandellmere).
   Kessy se narodila 3.12.2010 jako 3. z celkem 10 sourozenců. Jednalo se o velmi vyrovnaný vrh, kdy 9 štěňat bylo standardních (2 psi a 8 fen). Hned po první návštěvě nám bylo jasno, která je ta pravá.  Domů jsme si ji přivezli v únoru 2011 a už od paní majitelky byla velmi vychovaná a věděla, co si může a nemůže dovolit. Základním povelům se naučila velmi rychle. Největší problém dělala chůze na vodítku u nohy, ale i to jsme zvládli a po krátkém čase chodila u nohy i bez vodítka.
   Jako plemeno pocházející z Afriky, Kessy zbožňuje teplo. V zimě je její nejoblíbenější místo u krbu, v létě se zase vystaví na sluníčku.
   S Kessy jsme absolvovali 2 výstavy v Brně, kterými prošla úspěšně.  Na jaře 2013 byla na bonitaci na Orlíku uznána jako chovná fena.

 

 

barva:  červená pšenice

Chovná- bonitace ČKRR 27.4.2013

DKK 0/0, DLK 0/0,

Výška 62 cm

Váha 31 kg

plnochrupá

 

 

 

  

Kontaktujte nás